İstanbul & Türkiye Turları

İstanbul tur paketi fiyatları ile kültürel şehir tadını çıkarın, ya da bir günlük İstanbul gezileri veya Türkiye Turları Efes, Kapadokya, Gelibolu ve daha fazla yer ile Türkiye'yi daha fazla keşfetmek!

 

BURSA TURU

 

Belki de Türkiye de bilinen en eski kayak merkezi denilince hepimizin aklına Uludağ gelir.

Kışın kış sporları yapmak ya da şehrin gürültüsünden uzaklaşıp bulutlara yakın sessiz bir ortamda bazen şömine önünde bazen lapa lapa yağan karın altında bazen de kayaklar ayağımız da macera aramak için en güzel tercih Uludağ'dır.

Kışın bu kadar güzel olduğunu söylerken yaz aylarını da unutmamak lazım. Uludağ 2. bölgeye gidip en uç kısımdan bursaya baktığınızda değil bursayı neredeyse marmara denizini göreceğinizi sanırsınız. 

İnanılmaz yükseklikten bursa ve çevresini göreceksiniz. Aşağıya doğru alçalan uçurum belki de başınızı dÖndürecek. Yükseklik demişken hemen hatırlatalım uludağ 1750-2543 metre civarında yüksekliğe sahiptir. Araçla çıkış sırasında tırmanış da neredeyse 180 derecelik viraşlar olduğundan belki yolun sonlarına doğru biraz mideniz bulanabilir. Kayak için uygun zaman 20 Aralık - 20 Mart tarihleri arasında olup mevsimine gÖre bu süre daha uzun veya kısa olabilir. Oteller bölgesinde 8 telesiyej 7 telesiki olmak üzere 15 mekanik tesiste 11 bin kişilik kapasite mevcuttur.

Uludağ marmara bölgesindeki tek volkanik dağdır.

En başta da belirttiğimiz gibi yazında gitmek ve oradaki tabiatı görmek ayrı bir güzeldir.

Bursa şehir merkezinden 35 km mesafededir.