Havaalanı Transfer

Bir organizasyonun başarısının detaylarda yattığının bilincinde olan ekibimiz, araç içinde misafirlerimize ihtiyaç duyabilecekleri her imkanı sunabilmekten kıvanç duyarız.

 

Sabiha Gökçen Havalimanı - Büyükçekmece Transfer

 

Dünya tarafından hayranlıkla tanınan, ünlü Osmanlı Mimarı Sinan'ın eseri olan köprünün yapımına , Zigetvar seferine çıkarken Kanuni Süleyman'ın emriyle başlamıştır. Köprü II. Selim zamanında 1566-1567 yılları arasında tamamlanmış ve 73.853 akçe harcanmıştır. Köprünün yapımında yüzlerce neccar ve senktraş çalışmış, gölün suları devasa tulumbalarla çekilmiştir. Temellere 2-3 insan boyunda çakılan kazıklar aralarına akıtılan kurşunla birleştirilmiştir. Bu temel yöntemi daha sonraları Mimar Davut Ağa tarafından yapılan Yeni Cami İnşaatında da uygulanmıştır. Mimar Sinan Köprüsü 635 mt. uzunluğunda, 7.17 mt. genişliğinde 4 ayrı körünün birleşmesiyle oluşmuştur. 
Büyükçekmece'de bulunan tarihi eserlerden bazıları şunlardır:

 

  1. Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü
  2. Kurşunlu Han
  3. Sokullu Mehmet Paşa Camii
  4. Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi
  5. İmaret Cami

Bu eşsiz tarihi eserleri görmeniz için İstanbul Tours Airport Transfer olarak Havaalanından alarak bu şirin ilçemizin sınırları içerisinde sizin isteğiniz doğrultusunda istediğiniz yere götürür; yada istediğiniz yerden alarak  Atatürk havalimanı, Sabiha Gökçen havalimanı transferleri sağlamaktayız.

 

Atatürk Havalananı  Büyükçekmece Transfer

 

Atatürk Havalimanı - Büyükçekmece  Transfer

Sabiha Gökçen Havalimanı - Büyükçekmece arası 205 km olup İstanbul Tours Airport Transfer ile transferiniz 3 saat 20 dakika sürmektedir.